Přechodové rituály

Přechodové rituály

Věnuji se provázení žen v důležitých životních momentech. Ať již je to v souvislosti s porodem či jinými změnami týkající se vztahů či práce. Jde o vědomé zastavení se, přípravu prostoru pro změnu a přijetí nového stavu. Přechodový rituál lze udělat v čase, kdy ke změně dochází, nebo kdykoliv zpětně.

Co nabízím?

 • Předporodní rituál
 • Poporodní rituál (uzavření porodu, potratu či celkově období rození dětí)
 • Menarché (Oslava první menstruace)
 • Rituál menopauzy
 • Vstup do podnikání
 • Rozchod či rozvod
 • Předsvatební rituál
 • Poslední rozloučení
 • Jiné zásadní momenty v životě

Rituály mohou probíhat individuálně či v kruhu blízkých žen. Před každým rituálem je potřeba domluvit si osobní konzultaci (lze naživo či online). Na této schůzce si vyjasníme záměr celého rituálu. Tedy jaká je vaše představa a očekávání.

Za sebe vytvořím návrh, jak bych rituál pojala. Připojím tzv. mood board – virtuální nástěnku obrázků, které pomohou zprostředkovat moji vizi pro atmosféru celého rituálu.

Podle časové, organizační a energetické náročnosti vyhodnotím rozpočet (pokud bychom společně vymysleli nějaké nadstandardní rekvizity či lokalitu) a dobu potřebnou na přípravu. Následně přebírám organizační stránku a kontaktuji osoby, které se mají rituálu zúčastnit. Rituálem provázím jakožto ceremonistka a zajišťuji zakončení celého procesu. S odstupem času po rituálu vás opětovně kontaktuji, zda vše v pořádku doběhlo.

V základní ceně je zahrnuto následující: má invence, energie, organizační práce, náklady na materiál, výzdobu, a cestovné v okruhu do 30 km od Strakonic. V teplých měsících lze přechodové rituály uspořádat v mém Červeném stanu (v případě nepříznivého počasí budeme hledat jiné místo). Pokud si přejete uskutečnit rituál ve větší vzdálenosti, počítám +7 Kč/km. Cena se upravuje podle nároků konkrétní akce.

ZÁKLADNÍ CENÍK

 • Individuální přechodový rituál na míru (úvodní konzultace, příprava, realizace na místě v délce 3 h a závěrečná očista) – 7 500 Kč 
 • Individuální rituál – Pouť na silové místo (úvodní konzultace, příprava, realizace na místě v délce 4 h a závěrečná očista) – 11 000 KčV ceně jsou osobní silové šperky na míru (náušnice / hair-clip).

 • Individuální rituál – Pouť na silové místo s přespáním (úvodní konzultace, příprava, realizace na místě v délce 10 h a závěrečná očista) – 16 900 KčV ceně jsou osobní silové šperky na míru (náušnice / hair-clip).

 • Individuální rituál na dálku – společná konzultace, design rituálu na míru a vytvoření manuálu pro samostanou práci – 2 400 Kč

 • Přechodový rituál pro rodinu na míru (úvodní konzultace, realizace na místě v délce 3 h a závěrečná očista) – 10 000 – 12 000 Kč+ doprava na místo za rodinou/skupinouVhodné pro pár, rodinu či skupinu přátel, max 8 osob, předporodní rituál max 10 osob. Témata , která lze touto cestou opečovat: menarché, předporodní rituál, ukládání placenty do země, poslední rozloučení, stěhování.

 • Skupinový rituál v ženském kruhu (celodenní prožitkový seminář, během kterého každá z účastnic projde přechodovým rituálem) – aktuální nabídku najdete v kalendáři akcí

Z čeho si můžete vybírat

Anebo mi napište a domluvíme se individuálně.

Reference

Prožití předporodního rituálu s Alenkou bylo pro mě zhmotněním takového toho hluboko schovaného snu, který nosíte v sobě. Při rituálu jsem se cítila velice příjemně a zcela si dosytila vše, co budu k porodu potřebovat. Zároveň jsem cítila, že se děje cosi, co zcela překračuje úroveň narození naší malé. Že je to jakési poselství, které je obnovováno a uzdravováno a přístup k němu, je otvírán dalším a dalším ženám a hlavně generacím za námi. Nejsilnějším momentem pro mě byl pocit sounáležitosti a ženské síly a podpory, který trvá dodnes. Určitě bych všem ženám z celého srdce přála, aby tento rituál mohly prožít stejně jako já a všem budoucím miminkům přeji spoustu hlubokých zážitků při prohlížení fotek či vyprávění svých matek o tom, jak byly hluboce podpořeny při svém příchodu na svět. A Alence se klaním a děkuji za to co dělá, je to velká věc. Díky.
Mili Vinická