O mně

Jsem průvodkyně po krajině ženských témat.

Tvořím ženské kruhy a provádím přechodovými rituály. Ctím transformační sílu porodu. Pomáhám ženám připravit se na vědomé těhotenství a porod.

V neposlední řadě tvořím peříčkové šperky s vloženým záměrem a jedinečné silové předměty.

Pocházím z Prahy, z prostředí milovníků jazzu a kvalitní literatury 🙂 Vystudovala jsem filmovou a televizní fakultu (FAMU), obor produkce. Během studia jsem realizovala mnoho projektů a paralelně pracovala na volné noze u filmu. Organizovala jsem natáčení, koordinovala členy štábu, lokace i techniku. Mým úkolem bylo zajistit logistiku, smlouvy a rozpočty. 

Těsně po dokončení magisterského studia jsem otěhotněla a můj svět se převrátil vzhůru nohama. Představy o mateřství nahradila břitká realita. Trvalo mi asi rok, než jsem se v mateřství stabilizovala. Postupně se mi v průběhu 4 let narodily tři děti – syn František v pražském Motole a můj první porod byl důvod, proč jsem se Anežku a Terezku rozhodla přivést na svět doma. 

Než se mi narodila Terezka, přesunuli jsme se z Prahy na jihočeský venkov. To byl, hned po prvním porodu, další ohromný předěl v mém životě. Já, kavárenská povalečka, návštěvnice galerií, biografů a divadel, najednou začala žít sama s manželovou rodinu na venkově u Strakonic. Věděla jsem, že si potřebuji vybudovat síť přátel na podobné vlně. Díky zdejší lesní školce a mým vlastním aktivitám, se mi povedlo spřátelit se s dalšími ženami. Díky tomu jsem zapustila kořeny v novém domově. Za tuto náročnou, ale obohacující zkušenost, jsem velice vděčná!

Z vnitřní potřeby po vlastním prostoru jsem v průběhu třetího těhotenství začala tvořit ženské kruhy. Vznikla značka “Vědomá žena – Strakonice”. Postupně se k tomu přidalo organizování besed a seminářů dalších inspirativních lektorek, které jsem zvala do Strakonic. Nyní již tvořím program sama – ženské kruhy, prožitkové semináře a přechodové rituály. Tak jako se částečně změnila náplň mé činnosti, upravil se i název. Dnes mne na FB najdete na stránce Alena Cardová – Přechodové rituály a silové Šperky z nebe a země.

Dále tvořím peříčkové Šperky z nebe a země, kde kombinuji pírka, sílu polodrahokamů a vložený záměr. Baví mne vyrábět i další silové a rituální předměty.

Myslela jsem, že se mi časem uzavře téma těhotenství a porodů, jak budou mé vlastní děti odrůstat. Opak je ale pravdou a mně se ukazuje, že své zkušenosti s přípravami na porod zahrnující stránku fyzickou, psychickou i spirituální, mohu předávat dále. Proto jsem začala více věnovat předporodním rituálům a konzultacím s těhotnými ženami. Naplňuje mne i téma uzavírání období porodů a povzbuzování žen, aby posbíraly zpět svoji sílu a naplno se realizovaly i v jiné rovině, než pouze v mateřství.